Spokojny sen i relaks w dobrze urządzonej sypialni

Sypialnia to to szczególnie ważne miejsce. Urządzając ją musimy odpowiednio rozplanować meble, kupić wygodne łóżko i niezbędne dodatki. Wygląd sypialni jest niezwykle istotny dla nas, jest to miejsce, gdzie mamy odpoczywać, a więc sypialnia powinna zapewniać maksymalny komfort i wygodę.

Bardzo istotnym elementem sypialni jest pościel, powinna ona pięknie wyglądać, a także zapewniać wygodę, luksus, komfort podczas użytkowania.

Warto więc pokusić się o pościel, która zaspokoi nasze upodobania estetyczne, a także zdrowotne, Szczególnie polecana jest pościel jedwabna, która pięknie się prezentuje i może bardzo korzystnie wpływać na naszą urodę i zdrowie. Jedwabne poszewki posiadają delikatną, satynową powierzchnię miłą w dotyku, na której świetnie się wypoczywa.

Jedwab dostosowuje się do temperatury ciała.

 

Zalety pościeli jedwabnych

Aby poznać zalety pościeli jedwabnych przede wszystkim należy zapoznać się z właściwościami jedwabiu, jest to naturalna tkanina przyjazna dla środowiska, ma właściwości hypoalergiczne, świetnie nadaje się na pościele dla noworodków i alergików. W porównaniu z tkaninami syntetycznymi jest 100% ekologiczna. Co ciekawe latem zapewnia ochronę przed chłodem, zimą daje ochronę przed chłodem. Bardzo ważne są na przykład poszewki jedwabne, dzięki nim nasze włosy są szczególnie pielęgnowane, jak również skóra. Śpiąc na takiej powierzchni pozbywamy się zmarszczek, włosy są odpowiednio wygładzone i nawilżone.

Jedwabne poszewki posiadają delikatną, satynową powierzchnię miłą w dotyku, na której świetnie się wypoczywa. Jedwab dostosowuje się do temperatury ciała.

Trudny wybór

Kupując pościel naprawdę możemy mieć wielki problem, ponieważ sklepy tekstylne posiadają przeróżną gamę pościeli, począwszy od różnorodnych kolorów, po przeróżne tkaniny. Dobierając kolorystykę idealną do sypialni wybieramy pościele jasne, białe. Dzięki jasnemu kolorowi możemy odświeżyć wnętrze, podkreśli spokój, harmonię w naszym wnętrzu. Kolejnym ważnym argumentem jest odpowiednie dobór tkanin. Przede wszystkim tkaniny naturalne takie jak jedwab, bawełna powinny królować w naszych sypialniach. Tkaniny syntetyczne nie będą już mieć tak dobrego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie.

Kolejną ciekawą propozycją są pościele lniane, które również są produktem naturalnym, zapewniają one miękkość, przytulności i gładkość.

pościel jedwabna
pościel jedwabna – silk.pl

Praktyczny prezent

Pościel jedwabna świetnie sprawdzają się jako prezent dla młodej pary, taka okazja jest godna luksusowego prezentu. Pościel jedwabna zapewni młodej parze wypoczynek na długie lata.

Pościel jedwabna będzie bardzo dobrym pomysłem na praktyczny, elegancki prezent. W ten sposób osoba obdarowana może ładnie urządzić swoją sypialnię i zapewnij sobie tym sposobem zdrowy sen.

Oprócz pościel jedwabnych świetnymi dodatkami są narzuty, koce, dywany, czy zasłony z dodatkiem jedwabiu. W ten sposób uzyskuje się bardzo praktyczne i eleganckie elementy wyposażenia wnętrz.

Naturalne piękno jedwabiu

Dla osób, które cenią sobie naturalne produkty, pościele jedwabne będą strzałem w dziesiątkę.

Jeśli chodzi o właściwości zdrowotne jedwab szczególnie polecany jest do pielęgnacji włosów, w przypadku poszewek jedwabnych ma dobroczynny wpływ. W czasie naszego odpoczynku dba o skórę i włosy, powierzchnia jedwabna nawilża i odżywia je.

Oczywiście jedwab wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków, które stosowane są do pielęgnacji włosów. Jednym z najważniejszych składników jest fibroina, która ma właściwości wiązania i utrzymywania wody, drugim natomiast jest serycyna zwana klejem jedwabnym, odpowiada ona za łączenie fibroina z jedwabiem. W przypadku kosmetyków wpływa na nawilżenie cery, włosów, zwłaszcza tych, które mają tendencję do przetłuszczania się.

Wśród wymienionych cech charakterystycznych należy wymienić higroskopijność, jedwab może pochłonąć wodę do 30% swojej objętości. Posiada więc właściwości, które sprawdzają się w regulowaniu wilgoci powietrza w domu. Kolejną ważną zaletą jest to, że jedwab szybko schnie, więc powstałą wilgoć może oddać w miarę potrzeby. Posiada także odporność na rozciąganie, jest to materiał bardzo wytrzymały, nici jedwabiu można porównać do nici stalowych o tej samej grubości, mają taką samą wytrzymałość.

Jedwab naturalny i sztuczny

Jedwabne tkaniny są szczególnie pożądane, jednakże należy zwrócić uwagę i rozpoznać, czy aby nie kupujemy produktu z jedwabiu sztucznego. Jak się okazuje, tego typu produkty są również dostępne, należy wiedzieć jakie cechy odróżniają jedwab naturalny od sztucznego. Ważną cechą jest to, iż jedwab naturalny skrzypi podczas pocierania go.

Jedwab naturalny w dotyku jest jednorodny, natomiast sztuczny może posiadać grudki ze względu na proces produkcji. Jedwab naturalny, a sztuczny różnią się od siebie składem chemicznym.

Dla osób które szczególnie cenią sobie produkty naturalne, powinny zwrócić uwagę na te cechy. Niestety nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi i proponują produkty gorszej jakości. Pościele z prawdziwego, naturalnego jedwabiu są właśnie produktami najwyższej jakości, szkoda by było więc wydawać pieniądze na coś co w przyszłości nie spełnił naszych oczekiwań.

By admin